reklama

Hudba na stiahnutie

Dávam do pozornosti rubriku Čo práve počúvam, ktorú môžte nájsť na pravej lište vpravo. Pozrite sa tam a ďalej postupujte podľa pokynov, ktoré sú tam pilne napísané. V tomto článku sa môžte dozvedieť viac o hudbe, ktorú som tam linkoval.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nie je nič lepšie ako ísť na stránku nejakej kapely čo som včeravidel v telke a nájsť tam sekciu download so zopár free pesničkami nastiahnutie. Človek si takto môže vypočuť tú úžasnú kapelu čo bola vtelke, či niekde inde a rozhodnúť sa, či sa oplatí kúpiť si origoš CD, či googliť a sťahovať to.

Príkladom takýchto milých stránok je stránka islandskej kapely Sigur Ros.O tejto kapele viem len to, že sú z Isladnu (Iceland), spievajú poIslandsky a zvyknú hrať so sláčikom na gitare. Toto som si niekdeprečítal a to ma priviedlo na ich stránku a stránka k stiahnutiu si ichalbumov. Skúste si ich vypočuť, sú úžasní! Vlastne úžasní jenepostačujúce slovo - treba to proste počuť. Takú krásnu melancholickúhudbu som ešte nepočul. To bude tým Islandom....

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dlhé Dielyalebo po novom Longital sú slovenskou kapelkou. Sú to dvaja ľudia -Shina (spev, basgitara) a Daniel (spev, gitara). Na stránke svoju hudbuopisujú ako "ambient sounds, organic electronics, eastern europeanbeats and a touch of psychedelia". Každopádne je to ale veľmi zaujímaváhudba, môžte skúsiť linky ktoré som vybral, no sú len dva, takže ak savám páčia tak šup na ich stránku, kde majú okolo 16 celých pesničiek nastiahnutie + nejakých 21 samplov.

Eelssa volá ďalšia kapela ktorú predstavujem. Myslím, že je to v Európe niecelkom známa kapela. Ja som sa k nej dostal úplnou náhodou. Raz som nawikipédii pozeral článok o fyzikovi menom Hugh Everett, ktorý niekedy v50. rokoch prišiel s niečím čo sa volá, že "interpretácia mnohýchsvetov" (many-world interpretation).Je to jedna z mnohých interpretácií kvantovej mechaniky, ktorá okreminého predpokladá existenciu viacerých vesmírov viac či menej podobnýchtomu nášmu (nechcem zachádzať do podrobností - po prvé o tom neviemtakmer nič a po druhé to čo viem, je neuveritelné a na také veci určitenemáme (ani vy, ani ja) dnes žalúdok). No a tento fyzik (už nebohý,zomrel v júli 1982 ako 51 ročný na infarkt - bol to velmi zvláštnychlapík ináč, s fyzikou skončil takmer hneď ako ju doštudoval, leboostatní vedci nebrali jeho prevratné články vážne - tak ako to niekedypri moc prevratných teóriách chodí) mal syna Marka Olivera Everetta(nazývaný aj "E"), ktorý je spevákom a skladatelom našej kapely oktorej vlastne teraz hovoríme. E to nemal v živote vôbec ružové, po tomako mu zomrel otec, tak mu zomrela na rakovinu aj mama a pred tým eštejeho sestra, ktorá trpela schizofréniou spáchala samovraždu... Po tomtovšetkom vydal album s názvom Electro-Shock blues, kde použil textyktoré napísala jeho sestra pred tým ako zomrela. Jedna pesnička odtialsa dá nájsť aj na soundtracku ku filmu American Beauty (úžasný to filmináč) a musím povedať, že tá pesnička je naozaj temná. No a prečo tutakto okolo tohto kecám? No hlavne preto, že si myslím, že až keďčlovek vie čo to o životnom osude tohto človeka bude môcť aspoň trochaprecítiť tie dve najsmutnejšie pesničky aké poznám, ktoré linkujem aktoré sa dajú nájsť na ich stránke.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Poslednou kapelou, ktorú predstavím, je Waking Vision Trio(ďalej WVT). Kedysi to boli traja, teraz sú to už štyria mladívirtuózni jazzoví (ale nielen jazzoví) hráči, pričom jedným z nich jeMartin Valihora (hrá na bicie), ktorý je, ako meno napovedá, Slovák. Užto znie dnes asi trápne, ale Martin je najleší budeník akého som kedypočul či videl! (a jeho som aj počul aj videl :) Jednoducho, tietovšetky kapely, na ktoré tu odkazujem sú jedny z mojich najoblúbenejšíchvecí čo mám, tak preto tu všade používam superlatívy. Martin hráva spreniekoho možno viac známou japonskou klaviristkou Hiromi, s ktorou sazoznámil na jazzovej škole v Bostone. No späť k WVT. Doposial vydalitri albumy (všetky mám úspešne stiahnuté, ak sa do nich zamilujete akoja, môžem vám ich poslať). Prvý album s názvom The Ancient Bloom, asinajviac jazzový je veľmi originálnou modernou jazzovou fúziou (prosteod klasického starého jazzu to má veľmi ďaleko). Druhý album Into theHigh Selva je na stránke Martina opísany ako "oceanic music". Nádhernémelódie s virtuóznimi bicími, gitarou a jazzou basgitarou pôsobia takupokojujúco a prírodne ako príroda sama. Táto hudba sa dá teda celkomdobre opísať slovami ako "relaxačná a úniková" - ja pri nej tedazrelaxujem a uniknem kvalitne. V podobnomduchu sa nesie aj ich nedávno vydaný tretí album Of the Waking Vision,kde k trom hráčom pribudol aj štvrtý hrajúci na nejakom čudne znejúcomelektrickom klávesovom nástroji. Tretí album je dokonca ešte viacpomalší s ešte viac melodickejšími melódiami. V poslednej pesničkepočuť čajky a more - proste nádhera.

Pavol Pšeno

Pavol Pšeno

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekedy sa cítim ako logik - so všetkým čo to prináša... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu